מדוע להגיע להכנה לטסט השנתי לרכב?

פורסם ב- 15/02/2014 בשעה 20:35

מהו הטסט השנתי?

בטסט השנתי נבדקות כל המערכות החשובות של הרכב שלכם – ממערכת הבלמים, ההגה, הצירים והצמיגים ועד מערכת הפליטה וכיוון הגלגלים. במידה ואחת מהמערכות האלה אינה פועלת בצורה תקינה רכבכם יכשל בטסט השנתי, ואתם תידרשו לקחתו למוסך מורשה כדי לתקן את העניין הדורש תיקון. בנוסף לזה, בטסט יבדקו לכם את הימצאותם של אביזרים חשובים ברכב כמו: אפוד זוהר, משולש אזהרה, וכמו כן נבדקת תקינותו ובהירותו של מספר הרישוי הצהוב של הרכב.
שימו לב, בעת ביצוע הטסט יש דגש מיוחד לנושא תאורת הרכב ותקינות פנסי הרכב. הטסטר יבדוק האם פנסי הרכב עובדים כסדרם, כולל פנסי הערפל ופנסי האיתות, נבדקת סימטריה של התאורה ובמיוחד שאינה מסנוורת מכוניות אחרות בכביש המגיעות ממול.

טסט לרכב - בדיקה מקצועית ומקיפה

טסט לרכב – בדיקה מקצועית ומקיפה

כיצד לבצע הכנה לטסט לרכב?

לטסט אפשר לגשת ללא הכנת הרכב לטסט כמו כל מבחן, אך העניין קחו בחשבון שיש סיכון שלא תעברו, לרגע זה נשמע כאילו זה לא כל כך נורא, אבל בואו נדמיין לרגע מה קורה כשאתם נכשלים בטסט: אתם מקבלים את הטופס עם כמה איקסים שמעידים כי הרכב שלכם אינו תקין. עליכם לעזוב את המקום ויש לכם מספר ימים מוגבל לתקן את הליקויים, ולאחר מכן הרכב שלכם אינו מורשה לעלות על הכביש.

מובן שעם איום שכזה אתם תמהרו בשלב הזה לחפש מוסך מורשה שיתקן את הליקוי (במקרה הטוב) או הליקויים שדורשים תיקון על מנת שתעברו את הטסט בשלום בפעם השניה. יצאתם לחפש מוסך מורשה, כעת עליכם להמתין בתור עד לתיקון הרכב, ולאחר שהרכב מוכן עליכם להתחיל את הבדיקה בטסט מההתחלה, ולשלם עליה שוב.

סיפור לא נעים ולא נחמד, שמשמעותו יכולה להיות בזבוז יום שלם במוסך, במקרה הטוב, ואולי עוד להספיק להגיע באותו יום שוב לטסט. בדרך כלל העניין יגרור אתכם לעוד יום או יומיים ללא הרכב ובהתרוצצות בין מוסכים למכון הטסטים,

לעומת זאת אתם יכולים להגיע להכנה לטסט שאותה בכל אופן תצטרכו לבצע אם הרכב יכשל בטסט, מה בעצם יש בהכנה לטסט?  בואו נתחיל עם הכנה ראשונית שאותה אתם יכולים לבצע בעצמכם, אתם נשארים ישובים ברכב ואדם נוסף עושה לכם בדיקה חיצונית של כל התאורה: איתות, תאורת בלמים, במידה וגיליתם מנורה שרופה, אתם יכולים להחליפה ולחסוך זמן הלוך ושוב בטסט. כנ"ל  לגבי מערכת התאורה הראשית של הרכב, פנסי הערפל וכיו"ב.

 מה לגבי הכנה לטסט לרכב של הצמיגים, המגבים והבלמים?

גם את כל אלה תוכלו לבדוק במהלך הכנת רכב לטסט באופן עצמי – את הצמיגים תוכלו לבדוק במו עיניכם על מנת לראות שאין בחריצי הצמיג גופים זרים או קרעים, ובדקו גם את מצבו של הצמיג הרזרבי. בנוסף, במהלך הכנה לטסט לרכב רצוי שתבדקו גם את מצב המגבים (הגומי שלם ? קרוע ? האם המגבים מנקים את השמשה היטב ?). ולגבי הבלמים – נסו לנסוע עם הרכב במגרש חולי ולבלום, על מנת לבדוק שההגה אינו מושך ימינה או שמאלה. אם במהלך הכנת רכב לטסט הבלמים לא מרגישים תקינים מספיק, קחו את הרכב לבדיקה במוסך (מה גם שמדובר בנושא בטיחותי מהמעלה הראשונה).

 הכנה לטסט עם מתחם מומחי רכב גליל עליון  

הכנה לטסט אצלנו היא בראש ובראשונה חיסכון בזמן, טירטור מיותר וכמובן כסף. אנו מנוסים מאוד בהכנות שכאלה ולכן ציינו בכתבה מעלה את כל נושאי הבדיקה החיוניים כל כך לרכב שלכם. יש לנו את כל הציוד הדרוש לבדיקה מקצועית של הרכב שלכם לפני הטסט וכך אנו מונעים מראש את הטירטור העתידי ומסדרים ומתקנים כל מה שאינו עובד וכל מה שיגרור כישלון בטסט. אנו נבדוק עבורכם את בטיחות הרכב, הצמיגים והבלמים ואת תאורת הרכב על סוגיה השונים, במחסן הגדול מסוגו שיש לנו ימצא כל הדרוש לתיקון מהיר וההכנה לטסט תצא מוצלחת. מובן שלפני שנחליף או נתקן כל פרט הדורש תיקון ברכב שלכם, ניצור עמכם קשר ונאשר מולכם את ביצוע התיקון.

גם אני עברתי טסט בגליל עליון, לאחר בדיקה לפני טסט במתחם מומחי רכב גליל עליון

גם אני עברתי טסט בגליל עליון, לאחר בדיקה לפני טסט במתחם מומחי רכב גליל עליון

אם כך? במקום להגיע למכון הרישוי ולהמר על הצלחת הטסט, תוכלו לחסוך את כל זה עם ההכנה לטסט של גליל עליון, לפרטים נוספים על השירות חייגו עכשיו:    04-6945245  ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.


אין תגובות, תהיה הראשון להגיב!