מוקד איסוף תרומות לפצועים סורים במשרדי קואופרטיב גליל עליון

פורסם ב- 02/09/2013 בשעה 12:01

מתנדבים לסייע לפצועים הסורים המאושפזים בישראל:

ילדה סורית בת 8, במחלקת טיפול נמרץ ילדים, במרכז הרפואי  "זיו" בצפת.

ילדה סורית בת 8, במחלקת טיפול נמרץ ילדים, במרכז הרפואי "זיו" בצפת.
צילום: חנה ביקל, הנהלת בית החולים זיו צפת

 

הלחימה בסוריה גובה קורבנות בנפש, חלקם מגיעים לטיפול רפואי בבית החולים זיו בצפת. תושבי האזור נחלצים לסייע לפצועים הסורים ותורמים ציוד בסיסי שיסייע להם לעבור בכבוד את תקופת ההחלמה בבית החולים זיו בצפת. אנו בקואופרטיב גליל עליון בהנהגתו של מנכ"ל הקואופרטיב, עמרם לוטן מקיבוץ מרום גולן, העמדנו לטובת העניין את משרדינו כמוקד איסוף תרומות לפצועים הסורים המאושפזים בבית החולים זיו בצפת.

יעל שביט (יסוד-המעלה), בעלת משרד יחסי הציבור "תקשורות" המייצג את המרכז הרפואי  "זיו" בצפת, יצאה בקריאה לעזור לפצועים הסורים המאושפזים בישראל: "פצועים סורים רבים מטופלים כבר תקופה ארוכה במרכז הרפואי זיו בצפת. גברים נשים וילדים שאיבדו משפחות, איבדו איברים ואיבדו תקווה. הם מובאים לטיפול מעבר לגבול ממש בלי כלום. נשמח אם כל אחד מאיתנו יעשה מעט, למענם, בשם האנושיות ואהבת האדם. חסר לפצועים ציוד בסיסי שכל אדם זקוק לו ביום-יום: משחת-שיניים, שמפו, סבונים, תחבושות הגייניות, תחתונים, גופיות.
לא צריך ממתקים ושטויות. צריך ציוד איתו יוכלו להתנהל עד להחלמתם וכן בחזרתם למחנות הפליטים בירדן. יהיה נפלא אם בדרככם לרכוש מתנות לחג ראש-השנה, לעצמכם ולבני משפחותיכם, תחשבו על הפצועים הסורים ועל נזקקים שאין להם".

 קריאתה של יעל, הגיעה גם אל איציק שפרן מעין-השופט ורכז ת.ל.מ (תעסוקה, לימודים, מגורים – ליוצאי אתיופיה) בתנועה הקיבוצית, שהחליט לעשות מעשה: קרא לחברי קיבוצו לרכוש עבור הפצועים את האמצעים החסרים. מעין-השופט מדווחים כי ההיענות יפה. את הפרויקט בקיבוץ לקח על עצמו לרכז מיודענו המתנדב-ללא-הפסקה משה אביר.

איציק שפרן המשיך הלאה,  כדי לגייס למטרה החשובה עוד קיבוצים וקיבוצניקים. הוא מצא לבבות פתוחים ב"קואופרטיב הגליל העליון", אותו מנהל  עמרם לוטן מקיבוץ מרום-גולן, שיחד עם מנהלת הלשכה חנה צדוק (קרית-שמונה) נרתמו לסייע, ולקיים במשרדם באזור התעשייה הדרומי של קריית שמונה (ליד מתחם ביג) מוקד לאיסוף התרומות. אתם מוזמנים להביא לשם את תרומותיכם.

עוד פרטים ניתן לקבל אצל חנה צדוק בטלפון:  050-5213573, או בדוא"ל:  hanaz@kga.co.il , וגם אצל איציק שפרן בדוא"ל: Eitzik@tkz.co.il

מאחלים לכולם שנה טובה, שנה של נתינה ואהבת אדם,

צוות קואופרטיב גליל עליון


אין תגובות, תהיה הראשון להגיב!